Nadchodząca niedziela, 26 maja, przyniesie niecodzienny wydarzenie muzyczne. W olszańskim kościele p.w. Świętej Trójcy odbędzie się koncert o wyjątkowym charakterze, który jest czternastą edycją Przeglądu Pieśni Religijnych. Specjalnie na tę okazję, wydarzenie zostanie dedykowane pamięci św. Jana Pawła II.

Za organizację i przygotowanie koncertu odpowiada miejscowy zespół „Olszaniacy”. Liderka grupy, Danuta Zięba, udzieliła informacji na temat składu wykonawców. Na scenie, razem z gospodarzami imprezy – zespołem „Olszaniacy”, zaprezentuje się dziewięć zespołów folklorystycznych pochodzących z Dolnego Śląska. Swoje umiejętności będzie miało okazję pokazać publiczności kilka lokalnych grup: Dobromierzanie, Przyjaciółki spod Chojnowa, Woliborzanki z okolic Kłodzka, Cicha Woda, Jaworzynianie, Kulinianie, Kądziołeczka oraz Echo z Bolkowa.

Wśród artystów znajdą się również Franciszek Gołębiowski, reprezentant Strzegomia oraz duet rodzinny z Ukrainy.

Danuta Zięba przekazała, że podczas koncertu usłyszymy utwory o maryjnej tematyce. Na zakończenie imprezy, wszyscy artyści wspólnie wykonają tradycyjną pieśń „Barka”.

Koncert Przeglądu Pieśni Religijnych zaplanowany jest na 26 maja o godzinie 14.00 i odbędzie się w olszańskim kościele. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.