W piątą rano, 2 lipca, na głównej trasie Strzegomia – ulicy Legnickiej – doszło do awarii z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Incydent miał miejsce tuż przed znakiem drogowym oznaczającym przejście dla pieszych. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Podkomisarz Szymon Szczepaniak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, powiedział, że pierwsze zgłoszenie o incydencie wpłynęło do nich o 18:45. Wyjaśnił szczegóły zdarzenia: „Kierujący Toyotą, 58-letni mężczyzna, nie utrzymał wymaganej bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i uderzył w tył Seata, którego kierował 24-latek. Młody kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przechodzenie ludziom”. Podkomisarz Szczepaniak dodał także, że jedna osoba została przewieziona do szpitala na badania po zdarzeniu. „Na dzień dzisiejszy, śledztwo zostało zawieszone do czasu ustalenia stopnia obrażeń” – dodał funkcjonariusz.

Służby ratownicze, w tym dwa zespoły straży pożarnej, zespół medyczny oraz jednostka policyjna, szybko zareagowały na miejsce zdarzenia. Każda z tych grup wykonała swoje zadania z pełnym profesjonalizmem, pomagając zarówno uczestnikom zdarzenia, jak i kontrolując ruch drogowy w miejscu kolizji.