Już jutro 15 stycznia odbędzie się koncert „Jaworskie kolędowanie”. Miejscem tego wydarzenia będzie kościół pw. św. Marcina, a rozpocznie się ono o równej 15.00. Wstęp jest oczywiście darmowy, więc zaproszony jest każdy, kto ma ochotę posłuchać kolęd w najpiękniejszym możliwym wydaniu.

Na kolędowanie wciąż nie za późno

Niektórym może się wydawać, że na kolędowanie jest czas jedynie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Tak naprawdę za koniec okresu świątecznego uznaje się dzień drugiego lutego. Do tego czasu nadal mamy wiele okazji do kolędowania i brania udziału w różnych kolędowych wydarzeniach.

Przeczytaj także: Kolejne medale dla Sportowej Akademii Taekwon-do. Zawodnicy z Jawora wrócili z aż dziesięcioma medalami. To wielki sukces naszych lokalnych sportowców.

Czy śpiewanie kolęd to sztuka?

Śpiewanie kolęd jest ważną częścią tradycji, ale nie chodzi tylko o samo śpiewanie. Utwory te można wykonywać na wiele różnych sposobów, dlatego w okresie zimowym ma miejsce wiele wydarzeń związanych właśnie z kolędami. Są to specjalne koncerty, na których występują zawodowi muzycy.

Koncerty kolędowe charakteryzują się zazwyczaj wspaniałą oprawą dźwiękową i wizualną. Na scenie pojawiają się utalentowani muzycy, potrafiący grać na wielu różnych instrumentach. Możemy więc usłyszeć znane świąteczne melodie zagrane na wiolonczelli, skrzypcach, puzonie i czymkolwiek jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.