W godzinach wieczornych, dokładnie o 17:30, w poniedziałek 10 czerwca, na obwodnicy miasta Bolków doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. Sceną była tragiczna kolizja czołowa dwóch samochodów osobowych. Na skutek tego zdarzenia uczestnicy zostali uwięzieni we wrakach swoich pojazdów, które zaczęły palić się.

Informacje dotyczące zakończenia utrudnień na drodze spowodowanych tym zdarzeniem zostały przekazane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie trasa jest już dostępna dla ruchu.

Z informacji przekazanych przez policję w Jaworze wynika, że wypadku na obwodnicy Bolkowa doszło po tym, jak kierująca Skodą straciła kontrolę nad swoim pojazdem. Zjechała na przeciwny pas ruchu i doszło do bezpośredniej kolizji z nadjeżdżającym poprawnie Peugeotem.

Nie mniej dramatyczny był stan pasażerów obu pojazdów, którzy zostali uwięzieni w ich płonących wrakach. Ich ratunkiem okazały się inne osoby uczestniczące w ruchu drogowym.

Uratowane z wraków samochodów ofiary otrzymały pomoc od przechodniów, zanim na miejsce dotarły służby ratownicze. Kiedy Ratownictwo Medyczne z Jawora oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 13” z Wrocławia przybyły na miejsce, natychmiast udzielono ofiarom pomocy medycznej – jak poinformował kpt. Krzysztof Napierała z jaworskiej Straży Pożarnej.