W najbliższą sobotę w całej Polsce odbędzie się Bieg dla Ukrainy. Oficjalny patronat nad wydarzeniem objęła Polska Akcja Humanitarna (PAH).

26 marca, czyli w sobotę, stacjonarnie w wielu miejscowościach oraz online w dowolnym miejscu Polski i świata można wziąć udział w biegu na ok. 5 km na znak solidarności z Ukrainą.

Organizatorzy wydarzenia informują, że ten bieg ma dołożyć wszelkich starań, aby ludzie tacy jak my, otrzymali niezbędną pomoc. Oficjalnym patronem Biegu dla Ukrainy jest Polska Akcja Humanitarna.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Aby dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dla obywateli Ukrainy wystarczy, że wpłacisz dowolną kwotę wpisowego na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej.

Następnym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego do biegu stacjonarnego w twoim mieście lub online. Możesz zachęcić innych do biegu, obserwować na bieżąco informacje na stronie, fanpage oraz skrzynkę mailową, a 26 marca weźmiesz udział w Biegu dla Ukrainy.

Start 26 marca o godz. 12:00 dla biegów stacjonarnych oraz dowolna godzina między 00:01 a 23:59 jeśli chodzi o bieg online. Do przebiegnięcia jest dystans około 5-ciu kilometrów.

Akcje tworzy kilkadziesiąt organizacji: organizatorzy wydarzeń, agencje marketingowe i instytucje pozarządowe. Pełna lista patronów jest na stronie wydarzenia. Tam można znaleźć również resztę informacji oraz formularze zgłoszeniowe.