W Mściwojowie powstaje nowe osiedle, które opierać się będzie w pełni o ekologiczne rozwiązania. Ogłoszono konkurs na nazwę tego osiedla, która ma być uwieczniona na muralu. Zwycięski projekt otrzyma nagrodę w wysokości 500 zł.

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego ekologicznego osiedla w Mściwojowie tuż przy zalewie. Będzie to kameralna i nowoczesna zabudowa. Domy będą jednopoziomowe, a z eko rozwiązań pojawią się m.in. dachy solarne, pompy ciepła z pasywnym chłodzeniem, akumulatory wodorowe oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Nikt nie wie jednak jak można nazwać to osiedle, dlatego inwestorzy skierowali się do Polaków. Być może ktoś wpadnie na znakomity pomysł? Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu wielkoformatowego malowidła, które zostanie zrealizowane na kominie znajdującym się pod adresem Paszowice 2. 

Tematyka jest w pełni dowolna, ale powinna nawiązywać do ekologii, przyrody, czy historii tego miejsca. Jak mówi Tomasz Kleniuk, prezes zarządu inwestora, w okolicy jest wielu artystów, na których kreatywność i wyobraźnię liczy. Jednak konkurs nie jest skierowany wyłącznie do artystów. Projekt może zgłosić każdy kto, z każdego zakątka Polski. Prace mogą być realizowane i zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo. 

Organizator czeka na propozycje do 31 maja br. Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać na adres mailowy [email protected] z tytułem „Konkurs Osiedle Mściwojów”. W treści należy podać imię i nazwisko zgłaszającego oraz proponowaną nazwę osiedla.

Zwycięski projekt otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł!